Strona główna Edukacja prawna
EDUKACJA PRAWNA PDF Drukuj artykuł

EDUKACJA PRAWNA

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu lokalnych jednostek oświatowych funkcjonowaniem Wymiaru Sprawiedliwości Prezes Sądu Rejonowego w Mrągowie zaprasza na spotkania organizowane w Sądzie Rejonowym w Mrągowie, które obejmują:

-        spotkanie z wyznaczonym sędzią (prelekcja na temat zawodu sędziego);

-        możliwość udziału w rozprawie sądowej w charakterze publiczności (pod opieką przedstawiciela szkoły);

-        zwiedzanie budynku sądu (sale rozpraw  oraz inne komórki obsługujące interesantów) połączone z informacjami na temat struktury sądownictwa.

Placówki szkolne mogą zgłaszać swoje zainteresowanie pismem kierowanym do Prezesa Sądu Rejonowego w Mrągowie, drogą pocztową na adres Sądu Rejonowego w Mrągowie     (ul. Królewiecka 55, 11 – 700 Mrągowo) lub drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 wzór wniosku do pobrania

Odpowiedź, co do daty i charakteru spotkania prześlemy na wskazany przez Państwa adres do korespondencji/adres e-mail lub skontaktujemy się telefonicznie.

Przypominamy, że z uwagi na szczególny charakter urzędu, jakim jest Sąd, należy przestrzegać w budynku określonych zasad, tj. zachować powagę i spokój, a w trakcie rozpraw bezwzględnie zachować ciszę i wyłączyć lub wyciszyć telefon komórkowy. Zakazane jest także korzystanie w czasie rozprawy z urządzeń technicznych, czy informatycznych.

Ponadto obowiązuje zakaz wnoszenia jakichkolwiek niebezpiecznych narzędzi do Sądu,  a wszystkie osoby wchodzące do budynku podlegają kontroli bezpieczeństwa.

 

Edukacja prawna dzieci i młodzieży w 2017r. plik PDF

 

Edukacja prawna dzieci i młodzieży w 2019 r.

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Marcinkowie


Pokaż/ukryj stopkę artykułu.
 

Czy chcesz wypełnić ankietę satysfakcji klienta ??.

Tak Nie